Mazurek Wielkanocny chałwowo – daktylowy

Mazurek Wielkanocny chałwowo – daktylowy

with Brak komentarzy

Mazurek Wielkanocny chałwowo – daktylowy

Pyszny Mazurek Wielkanocny!
Ciasto kruche wykonaj według swojego sprawdzonego przepisu. U mnie w domu używa się mąki orkiszowej jasnej do wszystkich wypieków. Świetnie zastępuje zwykłą pszenną.
Przepis:
W trakcie kiedy piecze się spód ciasta przygotuj następujące skłądniki.
Przepis na nadzienie daktylowe:
nadzienie daktylowo – śliwkowe. Namocz daktyle. Następnie obierz ze skórki. Zalej je małą ilością wody i gotuj przez 10 minut. Zmiksuj na gładką masę i zostaw do ostygnięcia. Połącz mus daktylowy z powidłami śliwkowymi. Kiedy wystygnie kruche ciasto przykryj je nadzieniem a następnie na wierzch polej polewą chałwowo – czekoladową, którą wykonujemy następująco:
Przepis na chałwę:
Upraż sezam (pamiętaj żeby nie przypalić) i zmiel go na drobną mąkę. W garnku roztop olej kokosowy, miód i dodaj mąkę sezamową.
Przepis na polewę czekoladową:
W garnku roztop olej kokosowy dodaj połamaną tabliczkę czekolady i śmietanę kremówkę. Mieszaj do czasu uzyskania płynnej i gładkiej konsystencji.
Chałwę dodajemy do polewy czekoladowej i mieszamy do uzyskania gładkiej masy. Udekoruj Mazurka według swojego pomysłu ja swój udekorowałam migdałami. Smacznego i Wesołych Świąt!
Składniki: 
Nadzienie: 200 g daktyli, 200 g powideł śliwkowych Chałwa: 200 g sezamu, 1 łyżka oleju kokosowego, 1 łyżeczka miodu.
Polewa czekoladowa: tabliczka mlecznej czekolady, 2 łyżki oleju kokosowego, 100 ml śmietany kremówki. Migdały
Czas przygotowania – 60 minut
Follow Olga Kuriata:

Cześć, mam na imię Olga. W swojej pracy staram się zadbać o klienta na dwóch płaszczyznach: trening i zdrowe odżywianie. Od 15 lat jestem instruktorką treningów prozdrowotnych. Jestem dyplomowanym nauczycielem Yoga Alliance. Ukończyłam kurs nauczycielski RYT 200. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej. Specjalizuję się w formach prozdrowotnych : Pilates, Vinyasa Yoga, Air Yoga, Ashtanga, Aqua, Zdrowy Kręgosłup, Senior, Trening Mięśni Twarzy, Trening Mięśni Zaniedbanych. Od 10 lat zagłębiam tematykę zdrowego odżywiania. Jestem trenerem żywienia. Ukończyłam studia podyplomowe Psychodietetyka. Pomagam moim klientką zrozumieć, że zdrowe nawyki żywieniowe i właściwe treningi, wystarczą aby osiągnąć idealną wagę. Bez katowania się dietami i liczeniem kalorii. Dzielę się tą wiedzą tutaj na blogu a także na warsztatach i konsultacjach. Studia ukończyłam na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług w Szczecinie ale to fitness i zdrowe odżywianie są dla mnie największą pasją. Swoje umiejętności doskonalę na licznych szkoleniach w Polsce i USA. Pasjonuję się zdrowym odżywianiem. Organizuję warsztaty dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i treningów prozdrowotnych. Zapraszam Cię na mój blog!

Latest posts from